Forum Forum dyd@ktyczne INoI UP w Krakowie Strona Główna Forum dyd@ktyczne INoI UP w Krakowie
Platforma pracy grupowej INoI UP w Krakowie
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Egzaminy - luźne rozmowy....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dyd@ktyczne INoI UP w Krakowie Strona Główna -> Wątki z forów zamknietych i posty usuniete z forów aktywnych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S. Drytkiewicz




Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 241
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nysa/Kraków

PostWysłany: 3 Czerwiec 2006, 20:11 pm    Temat postu:

W. M. Kolasa napisał:
Rzeczą naturalną jest lęk przed każdą rzeczą, którą będziemy robić pierwszty raz.

Moim zdaniem każdy (większość) boi się:
1. Że będzie zmuszony napisać pracę z czegoś co go nie interesuje ponieważ niestety nie było mżliwości wcześniej rozeznać się chociażby ogólnie w tematyce seminariów zaproponowancyh przez poszczególnych profesorów.
2. Że okaże się, że pracę będziemy musieli napisać zupełnie sami, co w przypadku osób mniej zdolnych może być sporym problemem.
3. i najważniesze - wydaje mi się że żal jest też o to że NIKT NAS WCZEśNIEJ NIE POINFORMAOWAł żE NA III ROKU WYBIERAMY KOLEJNO:
- SEMINARIUM
- FAKULTET
jeśli chodzi o mnie to słyszałam tylko o specjalizacjach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
E. Oramus




Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kożmice Wielkie

PostWysłany: 3 Czerwiec 2006, 21:24 pm    Temat postu:

S. Drytkiewicz napisał:
wydaje mi się że żal jest też o to że NIKT NAS WCZEśNIEJ NIE POINFORMAOWAł żE NA III ROKU WYBIERAMY KOLEJNO:
- SEMINARIUM
- FAKULTET
jeśli chodzi o mnie to słyszałam tylko o specjalizacjach.


Co do specjalności i fakultetów to było o tym wspominane wiele razy; wybór promotora zaskoczył również i mnie, zwłaszcza, że nie dawno pytałam o to i otrzymałam lakoniczną odpowiedź, której nie powstydził by się nawet spartanin, że wszystkiego dowiemy się w stosownym czasie...
Zapewniam Was, że sytuacja nie jest najgorsza, a zmiany możliwe.. Na pierwszym spotkaniu promotor informuje studentów jak widzi zarówno przebieg seminarium jak i dobór tematów. Wtedy dopiero wszystko się rozstrzyga.. Spokojnie i bez nerwów, mamy świetnych specjalistów i niezależnie od tego pod skrzydła, którego z promotorów traficie na pewno znajdziecie temat, który będzie Wam bliski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W. M. Kolasa
Administrator



Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 3234
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków
Płeć: Pan

PostWysłany: 3 Czerwiec 2006, 23:22 pm    Temat postu:

Nie ma tego złego ... Ongiś na III roku przez przypadek dostałem się kiedyś na seminarium ledwo mi znanego profesora, równie przypadkowo trafiłem na specjalizację (dwie osoby w tym ja zgłosiły się na spec. bibl. publ. - wiec spec. nie uruchomiono, a nas wcielono do czasopiśmiennictwa). Całkowity przypadek ... dziś cieszę sie z tego przypadku.

Wam też tego życzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
E. Oramus




Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kożmice Wielkie

PostWysłany: 4 Czerwiec 2006, 0:40 am    Temat postu:

W. M. Kolasa napisał:
Nie ma tego złego ... Całkowity przypadek ... dziś cieszę sie z tego przypadku.


Niekiedy przypadek weryfikuje nasze wybory... ale jak pisał W. Shakespeare „Najważniejsze to być gotowym”, otwartym również na to czego nie zaplanowaliśmy z chirurgiczną precyzją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S. Drytkiewicz




Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 241
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nysa/Kraków

PostWysłany: 4 Czerwiec 2006, 12:00 pm    Temat postu:

mam prośbę - nie przestawiajcie postów bo potem to nie wiem co do czego i kto do kogo pisze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W. M. Kolasa
Administrator



Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 3234
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków
Płeć: Pan

PostWysłany: 4 Czerwiec 2006, 15:16 pm    Temat postu: Praca dyplomowa, egzamin

Witam,

A'propos powyższych dyskusji. Uważam, że wszystko w tym zakresie jest literalnie wyrażone w Regulaminie studiów. Zatem, jeśli w jakimkolwiek stopniu są Państwo nieusatysfakcjonowani mają prawo, a nawet obowiązek egzekwować swoje prawa.

Uprzejmie proszę zapoznać się szczegółowo z stosownymi paragrafami. Oto kopie stosowanych fragmetów, rozdz. VII i VIII z oficjalnego źródła: [link widoczny dla zalogowanych]

VII. PRACA DYPLOMOWA

§ 33
1. W zależności od typu i kierunku studiów, student wykonuje pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską, zwaną dalej pracą dyplomową. Studenci kierunków artystycznych wykonują:
a) dwuczęściową pracę dyplomową, składającą się z części teoretycznej oraz części artystycznej
albo
b) dwie prace dyplomowe: teoretyczną i artystyczną.
2. Student wykonuje pracę dyplomową pod kierunkiem nauczyciela akademickiego, zwanego jej opiekunem, posiadającego tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego (lub równorzędny tytuł/stopień w dziedzinie sztuki), przy czym student kierunku artystycznego wykonuje pracę artystyczną pod kierunkiem innego nauczyciela akademickiego, niż pracę teoretyczną.
3. Rada wydziału może zlecić opiekę nad pracą dyplomową nauczycielowi akademickiemu ze stopniem doktora.
4. Rada wydziału może zlecić opiekę nad pracą dyplomową osobie spoza uczelni, jeśli spełnia warunki określone w ust. 2 a w szczególnym przypadku - osobie spełniającej warunki określone w ust. 3.

§ 34
1. Problematyka pracy dyplomowej powinna być ustalona nie później niż na rok przed planowym końcem studiów oraz pozostawać w ścisłym związku z kierunkiem studiów i zainteresowań studenta.
2. Student ma prawo do wyboru nauczyciela akademickiego, pod kierunkiem którego będzie wykonywał pracę dyplomową oraz tematu pracy, jak również do zaproponowania jako tematyki pracy zagadnień opracowywanych przez siebie w ramach studenckiego ruchu naukowego.
3. Praca dyplomowa może mieć charakter pracy zespołowej, zrealizowanej przez dwie osoby, po uzyskaniu zgody kierownika właściwej jednostki organizacyjnej wydziału. Zakres pracy każdego ze studentów musi być wyraźnie określony przez opiekuna.
4. Tematykę prac dyplomowych zatwierdzają organy kolegialne właściwych jednostek organizacyjnych wydziału, a w szczególnych przypadkach; rada wydziału.

§ 35
1. Oceny pracy dyplomowej dokonują: opiekun oraz powołany przez kierownika właściwej jednostki organizacyjnej wydziału recenzent.
2. Recenzentem pracy dyplomowej może być nauczyciel akademicki lub osoba spoza uczelni spełniająca wymogi określone w § 33.
3. W przypadku jednej negatywnej recenzji o dopuszczeniu do egzaminu dyplomowego decyduje dziekan, po zasięgnięciu opinii dodatkowego recenzenta.
4. W związku z dłuższą nieobecnością opiekuna pracy lub w przypadkach innych ważnych okoliczności, dziekan wyznacza nowego opiekuna, w porozumieniu z kierownikiem właściwej jednostki organizacyjnej wydziału.

§ 36
1. Student ma obowiązek złożenia w dziekanacie pisemnej pracy dyplomowej nie później niż do końca ostatniego roku studiów, w postaci wydruku na papierze oraz w wersji elektronicznej. Liczbę egzemplarzy wydruku określa zarządzenie dziekana wydziału.
2. Artystyczna praca dyplomowa prezentowana jest w trakcie egzaminu dyplomowego.
3. Dziekan może, na wniosek studenta zaopiniowany przez promotora przesunąć termin złożenia pracy dyplomowej z powodu:
a) długotrwałej choroby studenta, potwierdzonej odpowiednim zaświadczeniem lekarskim,
b) niemożliwości wykonania pracy z przyczyn niezależnych od studenta.
4. W tym okresie student nie traci praw studenckich, z wyłączeniem pomocy materialnej.
5. Przedkładając pracę dyplomową, student składa w dziekanacie oświadczenie o autorstwie pracy, zawierające klauzulę dotyczącą konsekwencji wynikających z przypisania sobie przez studenta autorstwa cudzej pracy (jej fragmentu) lub cudzych wyników badawczych czy koncepcji.

§ 37
1. Student, który nie dopełnił obowiązku określonego w § 36, posiadający wszystkie zaliczenia przewidziane planem studiów, otrzymuje zaświadczenie o zaliczeniu ostatniego roku lub semestru studiów, wraz z decyzją o skreśleniu z listy studentów.
2. Osoba wymieniona w ust. 1, skreślona z listy studentów może, za zgodą dziekana w terminie jednego roku przedłożyć nową pracę dyplomową wykonaną pod kierunkiem wyznaczonego nauczyciela akademickiego.
3. Koszty opieki nad nową pracą, o której mowa w ust. 2, ponosi zainteresowany.

VIII. EGZAMIN DYPLOMOWY

§ 38
1. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego jest zdanie wszystkich egzaminów, uzyskanie zaliczeń z przedmiotów i praktyk zawodowych objętych planem studiów oraz co najmniej dostateczna ocena z pracy dyplomowej.
2. Egzamin dyplomowy odbywa się przed komisją powołaną przez dziekana. W skład komisji wchodzą: przewodniczący - wyznaczony przez dziekana, opiekun pracy dyplomowej oraz jej recenzent, przy czym przynajmniej jeden z członków komisji posiada stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł naukowy (lub równorzędny stopień/tytuł w dziedzinie sztuki). W przypadku dwóch prac dyplomowych na kierunku
artystycznym, w skład komisji wchodzą obydwaj opiekunowie i obydwaj recenzenci.
3. Egzamin dyplomowy winien odbyć się w okresie nieprzekraczającym trzech miesięcy od daty złożenia pracy dyplomowej.

§ 39
1. Egzamin dyplomowy jest egzaminem ustnym.
2. Na kierunku artystycznym, na którym wykonywane są dwie prace dyplomowe, egzamin dyplomowy jest dwuczłonowy: teoretyczny i prezentacja pracy artystycznej.
3. Na egzaminie dyplomowym student powinien wykazać się ogólną wiedzą z przedmiotów kierunkowych oraz szczegółową w zakresie obranej specjalności i specjalizacji.
4. Przy ocenie wyniku egzaminu stosuje się oceny określone w § 22 ust. 1.

§ 40
1. W przypadku oceny niedostatecznej z egzaminu dyplomowego, a także
nieusprawiedliwionego nieprzystąpienia do tego egzaminu w ustalonym terminie dziekan wyznacza drugi termin, jako ostateczny.
2. Powtórny egzamin dyplomowy może odbyć się po upływie jednego miesiąca i najpóźniej do trzech miesięcy od daty pierwszego egzaminu.
3. W przypadku niezdania egzaminu dyplomowego w drugim terminie, dziekan decyduje o skreśleniu z listy studentów.
4. Osoba wymieniona w ust. 3 może skorzystać z prawa, o którym mowa w § 37 ust. 2, ze skutkiem uregulowań z § 37 ust. 3.

§ 41
1. Warunkiem otrzymania dyplomu ukończenia studiów jest złożenie egzaminu dyplomowego z wynikiem co najmniej dostatecznym.
2. Na ocenę końcową zamieszczoną w dyplomie jako wynik ukończenia studiów składa się:
a) średnia arytmetyczna ocen egzaminów i zaliczeń z oceną z całego okresu studiów, z uwzględnieniem ocen niedostatecznych - stanowiąca 50% oceny końcowej,
b) ocena pracy dyplomowej - stanowiąca 25% oceny końcowej,
c) ocena egzaminu dyplomowego - stanowiąca 25% oceny końcowej,
z poniższym zastrzeżeniem.
3. Na kierunku artystycznym, na którym obowiązują dwie prace dyplomowe i dwuczłonowy egzamin dyplomowy, na ocenę końcową zamieszczoną w dyplomie jako wynik ukończenia studiów składa się:
a) średnia arytmetyczna ocen egzaminów i zaliczeń z oceną z całego okresu, z uwzględnieniem ocen niedostatecznych - stanowiąca 50% oceny końcowej,
b) ocena teoretycznej pracy dyplomowej (teoretycznej jej części) - stanowiąca 15% oceny końcowej,
c) ocena artystycznej pracy dyplomowej (artystycznej jej części) - stanowiąca 15% oceny końcowej,
d) ocena egzaminu dyplomowego - stanowiąca 20% oceny końcowej.
4. W dyplomie wpisuje się jako wynik ukończenia studiów średnią ocen uzyskaną w sposób opisany powyżej, po zaokrągleniu jej według zasady:
do 3,20 - dostateczny (3,0)
od 3,21 do 3,70 - plus dostateczny (3,5)
od 3,71 do 4,20 - dobry (4)
od 4,21 do 4,49 - plus dobry (4,5)
od 4,50 - bardzo dobry (5)
z następującym zastrzeżeniem: jeśli średnia arytmetyczna ocen egzaminów i zaliczeń z oceną z całego okresu studiów jest niższa od 3,0, to ocena na dyplomie nie może być wyższa niż 3,5.
5. Komisja przeprowadzająca egzamin dyplomowy może wnioskować o podwyższenie oceny końcowej w dyplomie o pół stopnia, w przypadku średniej ocen co najmniej 4,5 w ostatnim roku lub w ostatnich dwóch semestrach studiów, bardzo dobrej oceny pracy dyplomowej i bardzo dobrej oceny z egzaminu.
6. Wniosek komisji o podwyższenie oceny w dyplomie winien być zapisany w protokole egzaminu dyplomowego i podlega zatwierdzeniu przez dziekana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
E. Oramus




Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kożmice Wielkie

PostWysłany: 18 Czerwiec 2006, 20:15 pm    Temat postu: Powodzenia!

Hej! Życzę wszystkim powodzenia na jutrzejszym egzaminie.

Na zerówce było niezwykle przyjemnie... Podstawa to umiejętność interpretacji utworów i dokonanie charakterystyki gatunków literackich.

Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K. Bednarczyk




Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: 19 Czerwiec 2006, 11:52 am    Temat postu:

Na pierwszym terminie też jest sympatycznie, nie ma się czego bać Smile powodzenia zdającym jutro!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
A. Barańska




Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: 19 Czerwiec 2006, 12:55 pm    Temat postu:

Witam !!
Zobaczymy!!! To czeaknie jest bardzo stresujkace.A zreszta zauwazylam u siebie, ze im wiecej sie ucze tym mniej wiem:)...
Gratuluje.
Milego dnia, pewnie juz jest ..Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W. M. Kolasa
Administrator



Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 3234
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków
Płeć: Pan

PostWysłany: 19 Czerwiec 2006, 13:09 pm    Temat postu:

A. Barańska napisał:
... zauwazylam u siebie, ze im wiecej sie ucze tym mniej wiem:)...


Swiadomośc własnej niewiedzy to naturalne odczucie inteligentnego czlowieka.

Bezstresowo pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
T. Kowalski




Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 112
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: 012

PostWysłany: 19 Czerwiec 2006, 17:06 pm    Temat postu:

Napiuszcie konkretnie jak sie wchodzi, po ile osób, jakie pytania, itp to ze jest spoko to ja wiem :/ jak nie na forum to na gg
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
E. Oramus




Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kożmice Wielkie

PostWysłany: 19 Czerwiec 2006, 18:32 pm    Temat postu:

Hmmm, jedna osoba odpowiada, druga w tym czasie ma chwilę na zrobienie szybkiego planu odpowiedzi.

Pytania dotyczą konkretnych utworów: ich treści, interpretacji tematu, nowatorskich elementów itp. Każde pytanie jest tak skonstruowane aby mówiąc o treści jednocześnie charakteryzować gatunek literacki, do którego to dzieło przynależy, wskazać na elementy odpowiadające ogólnym „założeniom epoki” , koncepcji filozoficznych – każdy wie o co chodzi...

Ja np. dostałam takie pytania:
1. Egzystencjonalizm w twórczości Alberta Camus na przykładzie „Dżumy” (rewelacyjne pytanie zwłaszcza, że jest to tzw „temat rzeka”, a Camus nie przyznawał się do egzystencjonalizmu choć w swojej twórczości zaprezentował wszystkie jego odmiany).

2. Powieść romantyczna we Francji na przykładzie „Katedry Marii Panny w Paryżu” W. Hugo.

PS. Wystarczy sobie przypomnieć atmosferę na ćwiczeniach i wszystko staje się jasne.

POWODZENIA!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
A. Barańska




Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: 20 Czerwiec 2006, 8:28 am    Temat postu:

Witam!!
Juz jestem po....nie taki diabeł straszny jak go "maluja"...Smile
Miłego dnia...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W. M. Kolasa
Administrator



Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 3234
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków
Płeć: Pan

PostWysłany: 20 Czerwiec 2006, 14:08 pm    Temat postu: Materiały

Informuję zainteresowanych, że komplet mat. na egz. z automatyzacji oraz TI (bazy danych) znajduje sie w Bibliotece IINiB. Materiały te przygotowała Pani Ramona Walterbach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
A. Grudzień




Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Skawina

PostWysłany: 21 Czerwiec 2006, 20:33 pm    Temat postu:

Jeszcze tylko jutro, trzymajcie za nas kciuki. Z pewnością odwdzięczymy się wkrótce. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dyd@ktyczne INoI UP w Krakowie Strona Główna -> Wątki z forów zamknietych i posty usuniete z forów aktywnych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin